O nás

hk logo

Vznikli jsme na počátku roku 2012 a naším cílem je rozvíjet kulturní dění zejména v Hati, ale nebráníme se i spolupráci s okolními obcemi za účelem rozvoje kultury na Prajzské.

Za sebou máme již sedm ročníků prajzského festivalu HAFEST, kvůli kterému jsme se rozhodli nadále podporovat kulturu v obci. Za dobu působení sdružení jsme pořádali plesy, diskotéky,  podíleli jsme se na vzniku nového festiválku Open Air Darkovice, také jsme pořádali dva roky Hlučínský majáles. V minulosti jsme zajišťovali produkci a dramaturgii  Dne obce Hať. Chceme, aby byly akce zajímavé pro širší spektrum návštěvníků, a tomu budeme snažit přizpůsobovat program jednotlivých akcí.

Hať není velká obec, ale to nic nemění na tom, že se tady lidí chtějí také bavit. A proč jezdit do okolních větších měst, když se vše může uskutečnit na domácí půdě? Na druhou stranu je také potřeba zvýšit informovanost o mikroregionu Hlučínsko zvaném Prajzská. Jsme dobrovolníci z Hati a okolí, kteří vše zařizují ve svém volném čase bez nároku na nějaké odměny. Děláme to pro lidi, protože nás tato činnost baví.